Najczęstsze awarie samochodów - jak im zapobiegać?
Samochody psują się niestety dość często, a doskonale widać to chociażby po ilości warsztatów i liczbie ich klientów. Często jesteśmy przekonani, że wyjątkowo dbamy o nasze auto i nie ma możliwości, aby doszło do jakiejkolwiek awarii. Z drugiej strony, na niektóre usterki nie mamy większego wpływu, a w przypadku poważniejszych napraw, może oznaczać do dla nas niemałe koszty. Jakie są najczęstsze awarie samochodów i czy
Na czym polega ekonomiczna jazda samochodem?
Dosłownie każdy kierowca, chciałby do perfekcji opanować ekonomiczną jazdę swoim samochodem. To oczywiste, że perspektywa poczynienia pewnych oszczędności, a przy tym też ochrona środowiska i pokonywanie długich tras z zachowaniem pełnej ostrożności, brzmi bardzo atrakcyjnie. Jak zatem zostać prawdziwym mistrzem oszczędnej jazdy? Otóż, powinniśmy stosować się do pewnych zasad.
Jak holować auto? Praktyczne porady dla kierowców
Czy wiesz, jak holować auto w sposób prawidłowy? Jako posiadacz samochodu musisz liczyć się z prawdopodobieństwem wystąpienia awarii, która uniemożliwi jego dalszą jazdę. Mimo tej niezbyt przyjemniej wizji warto być przygotowanym i znać podstawowe zasady, które pozwolą zrobić to bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Przeczytaj artykuł i poznaj najpotrzebniejsze z nich. Tak na wszelki wypadek.
Przegrzanie silnika – objawy, przyczyny i skutki zbyt wysokiej temperatury pod maską
Przegrzanie silnika to problem, który może dać się we znaki szczególnie w okresie letnim. Wysokie temperatury na zewnątrz, długie trasy wakacyjne, podczas których silnik pracuje niemal bez przerwy, mogą doprowadzić do jego przegrzania i uszkodzenia. Poznaj, co jest tego przyczyną oraz dowiedz się, jak rozpoznać objawy zbyt wysokiej temperatury silnika.
Koło zmiennych faz rozrządu – co zrobić, w przypadku awarii?
Koło zmiennych faz rozrządu oraz cały układ zmiennych faz rozrządu pozwala na poprawę parametrów spalania i zwiększenie dynamiczności silnika samochodu. System używany w konstrukcjach nowoczesnych silników przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa, a samym kierowcom ułatwia optymalne wykorzystanie ich mocy. Jak poradzić sobie z uszkodzeniem i awarią elementów układu zmiennych faz rozrządu?
Showing 1 to 5 of 13 (1 Pages)