Jak przygotować samochód do zimy? - wskazówki i praktyczne porady
Zima, uznawana jest za najbardziej wymagający okres w roku dla naszych samochodów. Chociaż technologie i rozwiązania, stają się coraz to lepsze i tak musimy zadbać o kilka ważnych aspektów. Co więcej, mowa tu nie tylko o sezonowej wymianie ogumienia.
Najczęstsze awarie samochodów - jak im zapobiegać?
Samochody psują się niestety dość często, a doskonale widać to chociażby po ilości warsztatów i liczbie ich klientów. Często jesteśmy przekonani, że wyjątkowo dbamy o nasze auto i nie ma możliwości, aby doszło do jakiejkolwiek awarii. Z drugiej strony, na niektóre usterki nie mamy większego wpływu, a w przypadku poważniejszych napraw, może oznaczać do dla nas niemałe koszty. Jakie są najczęstsze awarie samochodów i czy
Na czym polega ekonomiczna jazda samochodem?
Dosłownie każdy kierowca, chciałby do perfekcji opanować ekonomiczną jazdę swoim samochodem. To oczywiste, że perspektywa poczynienia pewnych oszczędności, a przy tym też ochrona środowiska i pokonywanie długich tras z zachowaniem pełnej ostrożności, brzmi bardzo atrakcyjnie. Jak zatem zostać prawdziwym mistrzem oszczędnej jazdy? Otóż, powinniśmy stosować się do pewnych zasad.
Jak holować auto? Praktyczne porady dla kierowców
Czy wiesz, jak holować auto w sposób prawidłowy? Jako posiadacz samochodu musisz liczyć się z prawdopodobieństwem wystąpienia awarii, która uniemożliwi jego dalszą jazdę. Mimo tej niezbyt przyjemniej wizji warto być przygotowanym i znać podstawowe zasady, które pozwolą zrobić to bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Przeczytaj artykuł i poznaj najpotrzebniejsze z nich. Tak na wszelki wypadek.
Przegrzanie silnika – objawy, przyczyny i skutki zbyt wysokiej temperatury pod maską
Przegrzanie silnika to problem, który może dać się we znaki szczególnie w okresie letnim. Wysokie temperatury na zewnątrz, długie trasy wakacyjne, podczas których silnik pracuje niemal bez przerwy, mogą doprowadzić do jego przegrzania i uszkodzenia. Poznaj, co jest tego przyczyną oraz dowiedz się, jak rozpoznać objawy zbyt wysokiej temperatury silnika.
Koło zmiennych faz rozrządu – co zrobić, w przypadku awarii?
Koło zmiennych faz rozrządu oraz cały układ zmiennych faz rozrządu pozwala na poprawę parametrów spalania i zwiększenie dynamiczności silnika samochodu. System używany w konstrukcjach nowoczesnych silników przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa, a samym kierowcom ułatwia optymalne wykorzystanie ich mocy. Jak poradzić sobie z uszkodzeniem i awarią elementów układu zmiennych faz rozrządu?
Remont silnika – kiedy go wykonać i czy jest to opłacalne?
Remont silnika to skomplikowany i kosztowny proces. Kupując auto używane, musimy mieć jednak na uwadze możliwość pojawienia się poważnych usterek w zużytym motorze.
Uszkodzenie łańcucha rozrządu – objawy i przyczyny awarii
Kiedyś uznawany za najtrwalszy i praktycznie bezobsługowy, dziś potrzebuje okresowych kontroli i wymiany. Łańcuch rozrządu, jako element całego układu rozrządu w silniku samochodowym odpowiada m.in. za przekazywanie napędu między wałem korbowym a wałkiem rozrządu. Jakie są przyczyny i objawy jego zużycia?
Na co zwrócić uwagę wybierając warsztat samochodowy? Poznaj 4 najważniejsze kwestie.
Będąc posiadaczem samochodu, nie sposób uniknąć wizyty u mechanika. Rutynowy przegląd, remont silnika, niewielka usterka – bez względu na rodzaj problemu warto powierzyć naprawę fachowej firmie. Jak wybrać warsztat samochodowy, aby być pewnym, że przebiegnie ona prawidłowo, a my nie stracimy bez potrzeby dużej sumy pieniędzy?
Regeneracja części samochodowych – czy to się opłaca?
Regeneracja części samochodowych – czy to się opłaca?
Jak powinieneś się zachować, gdy policja zatrzyma Cię do kontroli drogowej?
Jak powinieneś się zachować, gdy policja zatrzyma Cię do kontroli drogowej?